יום ראשון, 13 באוקטובר 2013

פרק ממשל תאגידי בשאלון דירוג מעלה 2014

דירוג מעלה (maala) מדרג חברות בישראל על פי רמת ניהול אחריות תאגידית בפירמה, ומאפשר לחברות לבחון ולדרג את ביצועיהן בתחום האחריות התאגידית ולהיכלל בדירוג מעלה ובמדד מעלה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ. דירוג מעלה מתבסס על קריטריונים מפורטים בשישה תחומים מרכזיים של אחריות תאגידית: איכות סביבה, אתיקה בעסקים, זכויות אדם וסביבת עבודה, מעורבות בקהילה, ממשל תאגידי ודיווח חברתי סביבתי. 

מדד מעלה נסחר בבורסה על בסיס יומי החל מפברואר 2005. המדד מייצג את כל החברות הציבוריות המשתתפות בדירוג מעלה, שנמצאות במאגר המניות המשמש למדדי המניות הרציפים. הרכב החברות במדד מתעדכן אחת לשנה, עם פרסום דירוג מעלה. 

שאלון דירוג מעלה 2014, המתייחס לנתוני שנת 2013, כולל, בין היתר, פרק בנושא ממשל תאגידי (פרק יג, עמודים 43-45), המהווה 10% מהציון הכולל. 

השאלות בפרק עוסקות, בין היתר, בהרכב הדירקטוריון ועבודתו, עמידה בהוראות החוק בנושאי ממשל תאגידי, מידת העצמאות של הדירקטוריון, הפרדה בין תפקידי הנהלה ודירקטוריון, מדיניות תגמול בכירים, גיוון אנושי בדירקטוריון, מדיניות לגבי מספר דירקטוריונים מקסימלי בהם חבר דירקטור ועוד.

לקישור לשאלון דירוג מעלה 2014, לחץ כאן.

נהנית מהפוסט? הירשם לבלוג וקבל עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! 
כל המידע הנכלל באתר ובניוזלטר זה הינו בבחינת מידע כללי בלבד, אינו מיועד לענות על הצרכים הייחודיים של כל יחיד או ישות, ואינו בגדר חוות דעת מכל סוג שהוא או המלצה או ייעוץ משפטי או ייעוץ אחר. בנוסף, המידע האמור מהווה סקירה תמציתית ולא מלאה של העדכון הרלוונטי ולפיכך אינו מהווה תחליף לקריאת הנוסח המלא שלו ולבחינת מכלול ההשלכות הנגזרות מכוחו. אין ודאות בדבר עדכניות המידע ביום בו הוא מתקבל או כי המידע ימשיך להיות עדכני ונכון גם בעתיד. מנהלי האתר ו/או המחברים אינם נושאים באחריות כלשהי בכל הקשור לפרסום דלעיל. על הקורא/ת לקבל ייעוץ מקצועי ספציפי לפני נקיטת כל פעולה משפטית או אחרת המסתמכת על הפרסומים באתר או בניוזלטר.
  

אין תגובות: